כיצד מתמודדים עם ילד ביישן מאוד לפני חגיגת יום ההולדת

תוֹכֶן הָעִנייָנִים

ביישנות של ילדים היא תופעה מוכרת מאוד, במיוחד בגילאי בית ספר יסודי בהם הכישורים החברתיים של הילד אינם מפותחים דיים, ואין לילד מספיק ניסיון בהתמודדות עם מצבים חברתיים מורכבים. עניין ביישנותו של הילד תופס את אור הזרקורים במיוחד כשמתקרב יום ההולדת שלו.

יום הולדת עבור ילד הוא אירוע בו הילד נמצא במרכז. כל החברים או הילדים של הכיתה מגיעים ומשתתפים בחגיגה שהיא למעשה לכבודו. ישנם ילדים שאוהבים את תשומת הלב וניזונים ממנה, היא גורמת להם להרגיש שייכים, מקובלים ואהובים על ידי החברה, בעוד שילדים אחרים ימצאו תשומת לב זו כדבר מביך שקשה להם מאוד להתמודד איתו. מה עושים במקרה של ביישנות הילד?

הכנה של הילד מראש

הרבה פעמים אנו חוששים מהלא ידוע. הכנה מוקדמת של הילד ושיתופו בפרטי האירוע הקטנים ביותר יכולים לעזור להפיג את החשש מהביישנות של הילד ולהקנות לו תחושת שליטה באירוע ובמצב.

נוכל להסביר לילד מי יגיע לאירוע, ואף לעבור איתו שם אחרי שם ולוודא שאין שם אחד ברשימה שמהווה איום עבור הילד.

נוכל לעזור לילד לדמיין את האירוע, כיצד יראה, עד פרטיו הקטנים כולל הקישוטים, לתת לילד לעזור בניפוח בלונים, בחירת בלונים לאירוע המיקום של האירוע ומיקום המתקנים השונים (שולחן, מתנפחים). נוכל אפילו לעבור איתו שלב שלב באירוע ולאפשר לו לדמיין מה יקרה, וכיצד הוא אמור או עשוי להתנהג.

שיתוף המפעיל בהכנת הילד

במידה והזמנה מפעיל חיצוני למסיבת יום ההולדת, או קוסם ,שיתוף הפעולה של המפעיל יכול להיות קריטי בהפגת ביישנותו של הילד.

מפעיל שמוכן לדבר עם הילד לפני האירוע ולהפיג את החששות שלו יעזור לילד מאוד מכיוון שמדובר בגורם חיצוני שמרגיע את הילד, דבר היוצר אפקט חזק אף יותר מכיוון שלפעמים הילד כבר לא מקשיב למה שההורים אומרים.

כמובן שאם המפעיל מגיע לאירוע הרבה זמן מראש, לפני קהל הילדים, הדבר יעזור לילד אף יותר מכיוון שהוא מרגיש שיש איתו עוד דמות מבוגרת ששולטת במצב ובילדים, אך היא בצד שלו ולא של האחרים.

הילד הוא העיקר

במקרים מסויימים קורה מצב בו לא משנה מה קורה הילד פשוט לא מוכן להקשיב. הוא ביישן מדי, לחוץ מדי ורואה בכל עניין יום ההולדת כדבר מעיק שאין בו ממש. הכי חשוב במצבים כאלה לא ללחוץ, ולחכות לשנה הבאה, כי חשוב לזכור שאירוע טראומטי כגון יום הולדת שנכשלה יכול להיזכר על ידי הילדים במשך שנים רבות.

שתפו אם אהבתם!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
זיגי הקוסם
זיגי - קוסם לילדים

אני זיגי, קוסם אנרגטי שאוהב קסמים ואוהב לגרום לילדים לאהוב קסמים. כשהתחלתי בעולם הקסמים ידעתי שאני אהיה קוסם שאוהב את הקהל שלו, והכי נהנה – כשהקהל אוהב בחזרה.

רוצים את זיגי באירוע שלכם?

מלאו את הפרטים וזיגי יחזור אליכם

עוד בנושא
אני זמין כעת!
רוצים לראות את החיוך הקסום של ילדכם באירוע שלהם?
מאמרים נוספים
זיגי קוסם מצחיק ליומולדת
טיפים להורים
יום הולדת מהקסמים – קוסם ליום הולדת

קוסם ליום הולדת זאת פעילות מובחרת לכל מסיבת יום הולדת. היא מצחיקה, היא מהנה, אך מעבר לזה היא גם מסקרנת וחושפת עולם בתוכה של תוכן חדש

זיגי הקוסם מרחף ילד
טיפים להורים
קוסם, ליצן, מה ההבדל?

התראת ספוילר: יש הבדל! גילוי נאות: זה מרגיז אותי. אני לא מתרגז בקלות אבל אם תקראו לי "ליצן" ולא "קוסם", תחטפו ממני מבט לא נעים.

דילוג לתוכן