הילד רוצה להיות קוסם מקצועי כשיגדל – לפרגן או לשלול?

תוֹכֶן הָעִנייָנִים

התשובה תלויה בזהות המשיבים ובאופן שבו תופסים המשיבים את תפקידם כהורים. יש הורים המחנכים, מכוונים ומדריכים את ילדיהם ללכת בדרך המלך של רכישת מקצוע שנחשב לכדאי ומשתלם מבחינה כלכלית בעוד הורים אחרים מניחים לילדיהם חופש בחירה מלא ומוחלט של דרכם בחיים בכלל ודרכם המקצועית בפרט.

ביסוד שתי גישות שונות אלה ניצבת תפיסה שונה של תפקיד ההורים מזה ושל רצונו של הילד מזה. יש עיסוקים ומקצועות שונים אשר יותר מאשר אנשים בוחרים בהם – הם "בוחרים" באנשים… מוזיקאים, רקדנים, משוררים, סופרים, פסלים ועוד- כל אלה הם בעלי מקצועות ועיסוקים אשר העוסקים בהם לא בחרו בהם, כמשוער, בשל הפוטנציאל הכלכלי הגלום בהם אלא משום המשיכה הטבעית החזקה, החריפה, והעדר היכולת לעשות משהו אחר, כאשר הרצון לעסוק בתחום עיסוקם כה תובעני וכה – לעתים – מייסר, עד כדי אי יכולת לבחור לעשות משהו אחר.

מנוע בעירה פנימי

קוסמים רבים עשויים להעיד כי העיסוק והמקצוע הזה מהווים מקור פרנסה מכובד. קוסמים מוזמנים תכופות לימי הולדת של ילדים ולאירועים שונים, גם של מבוגרים. הם מוזמנים להופיע בימי כיף, בימי גיבוש, באירועים חברתיים ועסקיים כמו גם באירועים משפחתיים שונים.

הרצון להיות קוסם בוער מבפנים. יש קוסמים שכבר בילדותם רצו להיות קוסמים והתכוננו לכך מאז היו קטנים. הם קראו על קסמים, ניסו לבצעם, למדו מפי קוסמים, צפו שוב ושוב בקוסמים המבצעים אותם קסמים פעם אחר פעם, ואף תרגלו עמידה מול קהל והופעה בפניו עם קסמיהם. כבר מגיל צעיר הם התמודדו עם עמידה מול קהל ולכן לא חשו כל פחד וכל רתיעה מהופעה בפניו.

עם זאת, חשוב לציין כי זכותם המלאה של הורים להסביר לילדיהם כי אף שהם מכבדים את רצונם להיהפך לקוסמים חשוב שיידעו (הילדים…) כי לא מדובר במקצוע שניתן להבטיח בו מקום עבודה מסודר עם קביעות. קוסמים לילדים מצטרפים אל שוק חופשי, פתוח, תחרותי, שבו הם נאלצים לבסס את מעמדם, לבנות לעצמם שם וכתוצאה מכך לעורר ביקוש למופע שלהם.

זה ודאי לא קל ואין כל ביטחון כי מבחן התוצאה יוכיח את כדאיותה של הבחירה בעיסוק ובמקצוע זה, אבל, כאמור, כאשר מדובר בהגשמת חלום ילדות ובתחושה חזקה ובביטחון מלא כי במקצוע זה מפיק וממצה הקוסם את מלוא הפוטנציאל היצירתי הגלום בו, קשה לשכנע ולהניא אותו ( אולי אין בכך כל צורך וממילא גם אין לכך כל סיכוי ועל תועלת) ממשלוח ידו.

שתפו אם אהבתם!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
זיגי הקוסם
זיגי - קוסם לילדים

אני זיגי, קוסם אנרגטי שאוהב קסמים ואוהב לגרום לילדים לאהוב קסמים. כשהתחלתי בעולם הקסמים ידעתי שאני אהיה קוסם שאוהב את הקהל שלו, והכי נהנה – כשהקהל אוהב בחזרה.

רוצים את זיגי באירוע שלכם?

מלאו את הפרטים וזיגי יחזור אליכם

עוד בנושא
אני זמין כעת!
רוצים לראות את החיוך הקסום של ילדכם באירוע שלהם?
מאמרים נוספים
זיגי קוסם מצחיק ליומולדת
טיפים להורים
יום הולדת מהקסמים – קוסם ליום הולדת

קוסם ליום הולדת זאת פעילות מובחרת לכל מסיבת יום הולדת. היא מצחיקה, היא מהנה, אך מעבר לזה היא גם מסקרנת וחושפת עולם בתוכה של תוכן חדש

זיגי הקוסם מרחף ילד
טיפים להורים
קוסם, ליצן, מה ההבדל?

התראת ספוילר: יש הבדל! גילוי נאות: זה מרגיז אותי. אני לא מתרגז בקלות אבל אם תקראו לי "ליצן" ולא "קוסם", תחטפו ממני מבט לא נעים.

זיגי קוסם ליום הולדת
עולם הקסמים
על היופי והמסתורין שבעולם הקסמים

העולם שלנו הוא פלא אחד גדול ומסתורי, כאשר אנחנו גדלים אנחנו חדלים להתפלא מתופעות שונות של העולם וסף הגירויים שלנו עולה. ילדים בגילאי בית הספר

דילוג לתוכן