איך להכין את הילד לחגיגת יום ההולדת

תוֹכֶן הָעִנייָנִים

ילד אסור, ילד מותר

הרגע מתקרב, עוד כמה דקות יגיע קוסם יום ההולדת , הבלונים והקישוטים יתלו וכל הילדים יגיעו. כשהמוזיקה תתנגן וההפעלה תתחיל, אתם רוצים שהילד שלכם יהיה נינוח, ישתף פעולה, ושהכל ידפוק כמו שעון. ובכן, מספר דברים שאתם יכולים לעשות יובילו אותו למקום נפשי שבו קל לו יותר לשתף פעולה ולהתנהג כראוי במהלך החגיגה.

קודם כל… קצת רקע

ילדים רואים את העולם שונה ממבוגרים. נו ברור, את זה כולם יודעים… אבל כדי שתרדו לסוף דעתי – אני מבקש שתחשבו רגע על הזכרון הראשון שיש לכם, מגיל 4 או 5.

ילדים חיים את הרגע והמצב הנפשי שלהם פורץ החוצה בצורה שונה משל מבוגרים בהרבה מקרים. כך לדוגמא ילדים רבים, ברגע שמתחילה יום ההולדת, בוחנים את המצב – חושבים על השעות והימים שהוכנו לקראת הרגע הזה, הקישוטים, התפאורה, המוזיקה, החברים, המתנות והעוגה – וזה בונה בתוכם רצף של רגשות חזקים שעשויים לשנות את ההתנהגות שלהם.

"הוא לא מתנהג ככה בדרך כלל" זה משפט שאני שומע. אני לא מדבר בהכרח על התנהגות לא הולמת. אני מדבר על כך שילד מוחצן יכול להפוך לביישן ולהפך, ילד רגוע יכול להפוך לתזיזתי ולהפך ועוד שינויים בהתנהגות.

מה עושים – איך מובילים את הילד למקום הנכון?

ראשית, חשוב שתבינו שהילד לומד התנהגויות מההורים. אם בתור אמא ואבא תפגינו נינוחות וסדר ורוגע, תגדילו את הסיכויים שגם הילד יהיה נינוח.

זה אומר שמגיעים מספיק זמן למקום האירוע להתארגן ולהסתדר ולא מסדרים את השולחן והקישוטים כמה דקות לפני, זה אומר שמסיימים להכין את העוגה בזמן, וזה אומר שגם אם את מתרגשת ולחוצה מאוד, אמא יקרה (סליחה, אבא, אתה בדרך כלל קצת פחות מתרגש), עדיף שתזייפי קצת את איך שאת מחצינה את זה, בשביל הרוגע של הילד. בחברות אני אומר לך את זה… 😉

ההיבט הקולינרי

ביום האירוע ואפילו ביום שלפני לפדנטים שביניכם אוכלים הרבה אוכל מרגיע ונמנעים מאוכל ממריץ. שוקולד, חטיפים, משקאות ממותקים אאוט – ירקות וארוחות מסודרות אין.

הכנה מראש ומעורבות הילד

ממליץ מאוד להכין את הילד מראש ולתת לו לעזור בהכנות. שיקפוץ לסופר עם ההורה לקנות את החטיפים והקישוטים, שיעזור בהכנת העוגה. בנוסף, תציגו בפניו מידע על הקוסם שמגיע, תראו לו סרטונים שלו, דברו אליו ותסבירו לו מה עומד לקרות.

ספרו לו איפה תתלו את הקישוטים ואילו, איפה תהיה העוגה, מה הולכים לעשות ותרדו אפילו לפרטים הקטנים כמו מה הלו"ז (בלי פירוט זמנים, רק מה יקרה אחרי מה). אתם יכולים אפילו לדבר איתו לגבי איך הוא צריך להתנהג, כי המון פעמים הוא "ממציא" שיטות התנהגות כי הוא לא יודע מה מצופה ממנו.

אתם יכולים להסביר לו שהוא צריך לעמוד מול החברים שלו, להשתתף, לעזור לקוסם ולהקשיב לו. אתם יכולים להסביר לו שבהתחלה אתם מצפים שהוא יגיד שלום לכל ילד שמגיע, יגיד תודה כשהוא מקבל את המתנה ויגש לשים אותה במקום שמיועד למתנות. תהיו אינפורמטיביים, תכניסו אותו לתוך החויה לפני הזמן.

עשינו הכל – מה עכשיו?

השאר מוטל עליי. אני מגיע שעה לפני האירוע כדי להכיר אותו (זה "פותח" 85% מהילדים הביישנים) ולארגן את הכל בנינוחות, להסביר לו על המופע ולתרגל איתו חלק מהדברים.

אני שולח הודעת טקסט יומיים לפני עם הלו"ז וההנחיות כדי שגם אתם תדעו מה הולך לקרות, ומתדרך אתכם בפועל בכל מה שחשוב כמה דקות לפני האירוע. וכמו שאני מסיים את התדריך לפני האירוע עם ההורים אסיים גם את המאמר: שיהיה לנו בהצלחה!

שתפו אם אהבתם!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
זיגי הקוסם
זיגי - קוסם לילדים

אני זיגי, קוסם אנרגטי שאוהב קסמים ואוהב לגרום לילדים לאהוב קסמים. כשהתחלתי בעולם הקסמים ידעתי שאני אהיה קוסם שאוהב את הקהל שלו, והכי נהנה – כשהקהל אוהב בחזרה.

רוצים את זיגי באירוע שלכם?

מלאו את הפרטים וזיגי יחזור אליכם

עוד בנושא
אני זמין כעת!
רוצים לראות את החיוך הקסום של ילדכם באירוע שלהם?
מאמרים נוספים
זיגי הקוסם מחלק פרסים לילדים
Uncategorized
איך הופכים לקוסם?

שאלה קסומה…אחד הדברים היפים בתחביב ובעיקר במקצוע הקוסמות הוא העדר קיומה של תשובה חד משמעית וגורפת לשאלה שבכותרת. קוסמים שונים התחילו מנקודת מוצא שונה, מקו

קסם של יום הולדת

מי מאתנו, מבוגרים או צעירים לא אוהב לחיות בעולם קסום? עולם שכל מה שרוצים ניתן לחולל בו בהבל פה או אפילו בניד עפעף. זו הסיבה

מופע של זיגי
Uncategorized
כולם אוהבים ליצנים וקוסמים

כשאנחנו מחפשים דרך מעניינת ומשעשעת להפעלה ביום הולדת הקונוטציה הראשונה שלנו היא כמובן הליצן הקלאסי של פעם: עם האף האדום, תלבושת בשלל צבעים ובולטת בשונה

קוסם ליום הולדת ברעננה

לילד יש יום הולדת ואתם מחשפים הפעלה מקורית? חשובה לכם הפעלה שכולם יזכרו אבל אתם רוצים לשמור על אירוע ברמה גבוהה? הזמנה של קוסם לאירוע

קוסם ליום הולדת בכפר סבא

אם אתם מחפשים הופעה ליום ההולדת, שאתם רוצים שגם תגרום לחברים ליהנות אבל גם חשובה לכם המקוריות, יש לנו הצעה בשבילכם. הפעלה על ידי קוסם

דילוג לתוכן