קוסם, ליצן, מה ההבדל?

תוֹכֶן הָעִנייָנִים

התראת ספוילר: יש הבדל!

גילוי נאות: זה מרגיז אותי. אני לא מתרגז בקלות אבל אם תקראו לי "ליצן" ולא "קוסם", תחטפו ממני מבט לא נעים. וזה לא שאני לא מעריך ליצנים או שדעתי עליהם לא טובה, להפך, זה מקצוע מכובד מאוד מבחינתי והם אשפים בתחום הבידור לפחות כמו קוסמים לדעתי, אבל קוסם לילדים או קוסם למבוגרים שמתמחה באמנות חושים ומנטליזם הוא *לא* ליצן.

אז מה ההבדל?

ליצן

קודם כל – מילונית, ואז במילים שלי. ליצן – בדרן שמבדר באמצעות הומור, על ידי התחפשות לדמות מצחיקה וביצוע תרגילי סלפסטיק וסוגים נוספים של בדיחות.

קוסם

אדם אשר ביכולתו, כביכול, לבצע מעשים מופלאים ועל טבעיים.

את האמת?

שההגדרות המילוניות קורקטיות מידי. רוב הקוסמים הם גם בדרנים שמבדרים באמצעות הומור, חלקם (הקטן) מתחפשים לדמויות ומספרים בדיחות. גם יש הרבה ליצנים שמכניסים איזה קסם או שניים למופע שלהם.

ההבדל האמתי הוא שאני כקוסם חי ונושם את אמנות הקסמים – הולך לסדנאות מקצועיות, לומד מהלכים בזריזות ידיים ומתרגל אותם, מכיר אלמנטים וגימיקים בנויים שיכולים לגרום לקסם – וכל מקטע אצלי במופע (גם במופע ה קוסם למבוגרים וגם במופע ה קוסם לילדים לימי הולדת ) מסתיים ב"מעשה מופלא או על טבעי", כלשון ההגדרה – אפשר להתווכח על העניין הזה של העל טבעי, אני לא מתעקש ולא מתיימר… ליצנים לעומת זאת לרוב מחופשים היטב, מאופרים, ומעלים דמות יותר קריקטורית. ליצן ליום הולדת יקיים גם הפעלות תנועה נרחבות יותר עם הילדים בדרך כלל וישתמש בכלים כמו מצנח כדי לגרום לילדים להשתולל במרץ רב.

שתפו אם אהבתם!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
זיגי הקוסם
זיגי - קוסם לילדים

אני זיגי, קוסם אנרגטי שאוהב קסמים ואוהב לגרום לילדים לאהוב קסמים. כשהתחלתי בעולם הקסמים ידעתי שאני אהיה קוסם שאוהב את הקהל שלו, והכי נהנה – כשהקהל אוהב בחזרה.

רוצים את זיגי באירוע שלכם?

מלאו את הפרטים וזיגי יחזור אליכם

עוד בנושא
אני זמין כעת!
רוצים לראות את החיוך הקסום של ילדכם באירוע שלהם?
מאמרים נוספים
זיגי קוסם מצחיק ליומולדת
טיפים להורים
יום הולדת מהקסמים – קוסם ליום הולדת

קוסם ליום הולדת זאת פעילות מובחרת לכל מסיבת יום הולדת. היא מצחיקה, היא מהנה, אך מעבר לזה היא גם מסקרנת וחושפת עולם בתוכה של תוכן חדש

דילוג לתוכן