8 האלמנטים הבסיסיים של הקסם

תוֹכֶן הָעִנייָנִים

עולם הקסם הוא עולם של אשליה, של אחיזת עיניים, של שבירת חוקי המציאות המוכרים לנו. האלמנטים השונים שמאפשרים שבירה של מאפייני המציאות בה אנו חיים משדרים למי שרואה אותם תחושה שהכל אפשרי, של "איך הוא עשה את זה?", של התלהבות ושל שמחה. בחירת קוסם כהפעלה מרכזית לילדים אף פעם לא פסחה מן העולם, ורלוונטית למבוגרים כמו שהיא רלוונטית גם לילדים. מופע קסמים מתמקד בקוסם ובמתנדבים, ויכול להחזיק במתח רב קבוצה שלמה של ילדים ומבוגרים שנהנים משבירה של חוקי המציאות ממש לנגד עיניהם.

1. העלמה
העלמה של חפץ, אדם או חיה מסוימים. אלמנט קסם זה מפתיע ומלהיב במיוחד כל צופה.

2. הופעה
זה לא מספיק רק לדעת איך להעלים חפץ, צריך גם לדעת איך לגרום לו לחזור או להופיע אם לא היה שם מלכתחילה. קוסם טוב ישלב את האלמנטים הראשונים הללו של העלמה והופעה של חפצים, חיות או בני אדם במהלך מופעי קסם שלו ויגרום להתלהבות כפולה של הקהל.

3. השתגרות
אחד האלמנטים המרהיבים ביותר של הקסם הוא השתגרות. קוסם שמצליח להיעלם במקום אחד ולהופיע במקום אחר, מרוחק לגמרי מהמקום בו נעלם, גורם לאשליה של השתגרות. ניתן לבצע שיגור של חפצים אחרים, ואפילו לשלב את הקהל.

4. שכפול
שכפול של חפצים או חיות הוא מראה מרהיב לכל צופה, במיוחד לילדים שאוהבים להרגיש את העל טבעי ואת המסתורין שבעולם. למעשה מדובר בהצגה של חפץ או חיה ומיד לאחר מכן הצגה של חפץ או חיה דומה שמופיעים יש מאין.

5. שינוי צורה
קסמי שינוי צורה משלבים בדרך כלל משחקים עם חפצים שונים אשר צורתם משתנה. מדובר למעשה בכל חפץ בעל מאפיינים פיזיים מסוימים אותם כולנו מכירים, שהקוסם מצליח לשנות את המאפיינים הללו בדרך ייחודית. דוגמא נפוצה היא החלפת שטר כסף לשטר בעל ערך גדול יותר, או החלפה של קלף אדום לקלף שחור בהינף היד.

6. שחזור
קוסם טוב יודע לשחזר. קסמים בקטגוריה זו יציגו פחית משקה ריקה שמתמלאת, קלף קרוע שחזר להיות שלם, או כל חפץ קרוע או שבוע שדורש תיקון ויקבל תיקון בצורה של קסם.

7. חדירה
בקטעי חדירה הקוסם יצליח להעביר מוצק דרך מוצק. קלף נבחר יכול לעבור דרך חלון זכוכית לצד השני, מטבע יכול לעבור דרך שולחן אל צידו השני, טבעת מתכת סגורה יכולה להתחבר לטבעת מתכת אחרת סגורה גם היא.

8. יכולת על טבעית
כל יכולת שחורגת מגדר הרגיל נחשבת ליכולת על טבעית. קריאת מחשבות היא אחת הדוגמאות הנפוצות בקטגוריה זו. הקוסם מבקש מהקהל או מתנדב מהקהל לחשוב על משהו, לראות איזשהו קלף או לשדר תמונה כלשהי אצלו בראש הקוסם ידע לקרוא את המסר אותו הוא ביקש מהמתנדב או הקהל לשדר. דוגמאות נוספות ליכולות שהקוסם יכול להציג: הזזת חפצים בכח המחשבה, השפעה על מישהו מהקהל לבחירה מסויימת.

שתפו אם אהבתם!
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
זיגי הקוסם
זיגי - קוסם לילדים

אני זיגי, קוסם אנרגטי שאוהב קסמים ואוהב לגרום לילדים לאהוב קסמים. כשהתחלתי בעולם הקסמים ידעתי שאני אהיה קוסם שאוהב את הקהל שלו, והכי נהנה – כשהקהל אוהב בחזרה.

רוצים את זיגי באירוע שלכם?

מלאו את הפרטים וזיגי יחזור אליכם

עוד בנושא
אני זמין כעת!
רוצים לראות את החיוך הקסום של ילדכם באירוע שלהם?
מאמרים נוספים
זיגי קוסם ליום הולדת
עולם הקסמים
על היופי והמסתורין שבעולם הקסמים

העולם שלנו הוא פלא אחד גדול ומסתורי, כאשר אנחנו גדלים אנחנו חדלים להתפלא מתופעות שונות של העולם וסף הגירויים שלנו עולה. ילדים בגילאי בית הספר

זיגי קוסם מצחיק ליומולדת
עולם הקסמים
חשיבה ילדותית – איך ילדים חושבים לפי גיל

ילדים בגילאי 0-2 בגילאים האלו תינוקות וצעירים בני יומם זקוקים לעולם צפוי מסביבם. סדר יום, מוחשיות, הם מסיקים מסקנות לפי מה שהם רואים, שומעים ומרגישים,

זיגי הקוסם ביום הולדת 5 של אלה
עולם הקסמים
על קסמים שמתאימים לכל גיל

לכל גיל יש את הקסם שלו. תינוקות אוהבים שמפתיעים אותם, ילדים אוהבים ללמוד דברים חדשים ואנשים מבוגרים אוהבים לחזור לטריקים ישנים. עולם הקסמים הוא עולם

סוגי קוסמים וקסמים

קוסמי קלוז אפ – קוסמי תקריב אלו קוסמים שמתמחים בזריזות ידיים ובביצוע קסמים מתחת לאף, קסמים מקרוב, ומבצעים את הקסמים האלו באירועים מכל הסוגים, בבר

זיגי הקוסם משעשע את הילדים
עולם הקסמים
מה לעשות אם חלה טעות בקסם?

בשנים האחרונות הרבה מאוד הורים מתלוננים על כך שכל מסיבת יום הולדת לילדים הופכת להפקה בלתי נגמרת, שדורשת תכנון רב והשקעה כספית גדולה וחסרתטעויות קורות

מופע של זיגי
עולם הקסמים
ביצוע קסמים לפי גילאים

כל דבר בעתו- גם קסמים… חשיבות ביצוע קסמים המותאמים לגיל המוקסמים נובעת מהשוני בין מוח של ילדים לבין מוח של מבוגרים. על מנת להפיק את

דילוג לתוכן