לוגו זיגי עם סלוגן

מה הכי חשוב לדעת לפני שמזמינים קוסם לילדים ליום הולדת

כותב המאמר - זיגי קוסם ואמן חושים

מזל טוב! הזאטוט גודל בעוד שנה ואתם חושבים על מופע קוסם ליום הולדת. ישנם מאות קוסמים לילדים בארץ וכמה עשרות בודדות שעוסקים בזה לפרנסתם בצורה מקצועית לחלוטין, ישנם כאלו שגובים 400 שקלים וכאלו שגובים 2000 שקלים, איך תחליטו? הנה כל מה שחשוב לדעת, לשאול ולהתעניין.

ראשית – אופי המופע. האם מופע ה קוסם לילדים הוא מופע מקורי? האם הקוסם פיתח סיפורים ואביזרים בעצמו שייחודיים לו, או שמדובר ב"קוסם ערכות" שרכש כמה חבילות וערכות מחנויות קסמים ויצא במופע קסמים? איך הקסמים נראים, מה הקוסם עושה בפועל, האם הקסמים מתאימים לגיל הילדים במופע ה קוסם ליום הולדת ?

שנית – האם יש אינטראקציה ושיתוף של הילדים או שמדובר במופע תצוגה בלבד? האם ילד יום ההולדת משתתף במופע הקוסם לילדים או שהמופע פאסיבי מול הילדים? מופע קוסם לימי הולדת טוב הוא מופע שבו כל הזמן יש מתנדבים, והקוסם מגיע לא כדי להציג את עצמו עושה קסמים – היום המיוחד הזה לא שייך לקוסם – כי אם לילד החוגג. הנקודה הזו היא קריטית במיוחד שכן קוסם מקצועי מבין שלפעילות קוסם ליום הולדת יש ערך חינוכי התפתחותי עבור הילד החוגג. אם הקוסם ישכיל לנדב את הילד החוגג ברוב הקטעים, לדאוג שירחף מול כל חבריו בגאווה, לדוגמא, או לשתף אותו בצורה שתוציא אותו גדול, מיוחד ובעל כבוד מול חבריו – הרי שמדובר בפעילות מעצימה עבור הילד, כזו שתחרט בזכרונו לשנים רבות ותטפח את הבטחון העצמי שלו ואת מצבו החברתי. ישנם קוסמים שמביכים ומספרים בדיחות על חשבון הילד החוגג – כמובן שמומלץ להמנע מקוסם שכזה.

הנקודה השלישית אותה יש לברר היא האם הקוסם מגיע עם כל מה שדרוש, או שחלק מהדברים נשארים באחריותכם? קוסם טוב צפוי לענות לכם שהוא מגיע עם שולחנות משלו, ארגזים לציוד, מחצלת לילדים, קישוט אזור הופעתו (ברמה כזו או אחרת), הגברה ופרסים והפתעות לילדים לאחרי המופע – כך שלמעשה הוא משאיר מעט מאוד בידכם – נושא האוכל וקישוט נוסף, אם תרצו, או פרסים נוספים בנוסף למה שהוא מביא איתו כדי שהרושם הכללי יהיה גדול יותר. בנוסף, מלבד הציוד הפיזי, האם הקוסם מטפל בכל מהלך יום ההולדת – האם הוא מנהל את האירוע כולו מתחילתו ועד סופו – כולל קבלת פנים, ניהול טקס עוגה מרגש, ניהול הלו"ז והנחיית הפעילות כולה, או שמא מדובר בקוסם ליום הולדת שנותן הופעה ומתקפל? יש לדעת שהסטנדרט בתחום ימי ההולדת בימינו הוא שעתיים פעילות (כולל זמן אוכל קצר) והילדים, שמבלים בימי הולדת רבים במהלך השנה אף מצפים לפעילות באורך כזה.

ולסיום, מומלץ לחוש את המקצועיות והנסיון של הקוסם. קוסם ליום הולדת עשוי לבקש ממכם בקשות ולהגביל את פריסת האוכל לזמנים מסויימים, את גובה וכמות הקישוטים, לתת לכם הנחיות והוראות בנוגע ליום ההולדת – זאת לרוב לא ממניעים קטנוניים או שטותיים אלא כי הוא מעוניין שבמהלך היום החשוב הזה הכל ידפוק כמו שעון ויהיה יפה ומיוחד, והילדים יקשיבו ויהנו מהמופע ומהשתתפות הבן או הבת שלכם. חפשו חוות דעת באינטרנט וסרטוני וידאו שמציגים את הפעילות, ואולי אפילו תשאלו במשרד או במשפחה אם יש מישהו ששמע על הקוסם בו אתם מעוניינים – המון פעמים מישהו כבר ראה אותו כקוסם ביום הולדת אחרת ויכול לעזור לכם לקבל החלטה. זכרו שיום הולדת מגיעה רק פעם בשנה – ומגיע לילד שלכם פעילות נפלאה!· חזרה לבלוג המלא ·    קטגוריות: טיפים להורים      תגיות: קוסם לילדים  חשוב לדעת  איך לבחור קוסם  איך בוחרים קוסם  קוסם ליום הולדת  קוסם לימי הולדת  קוסם  תגובות

הוסף תגובה חדשה
שם:
תגובה:
מאת: יונית
תודה רבה על הטיפים המעולים, עזרת לי מאוד חמוד :) עלה והצלח!לפרטים נוספים חייגו אליי 052-3399049
או מלאו את הטופס עכשיו וקבלו הצעת מחיר מיד
לקבלת הצעת מחיר מיד:052-339-9049 • magic@zeegee.co.il   
קוסם לברית קוסם לקייטנה קוסם לחתונה מנטליסט טופס הזמנה קוסם לבר ובת מצווה מופע טלפתיה אמן חושים ליום הולדת בלוג
השלהבת 13 אור יהודה Icon pack by Icons8
לוגו נקי זיגי הקוסם        
052-339-9049 • magic@zeegee.co.il  
מתנה יוטיוב גוגל פלוס פייסבוק English website