לוגו זיגי עם סלוגן
בית > בלוג > הילד רוצה להיות קוסם מקצועי כשיגדל - לפרגן או לשלול?

הילד רוצה להיות קוסם מקצועי כשיגדל - לפרגן או לשלול?

כותב המאמר - זיגי קוסם ואמן חושים

התשובה תלויה בזהות המשיבים ובאופן שבו תופסים המשיבים את תפקידם כהורים. יש הורים המחנכים, מכוונים ומדריכים את ילדיהם ללכת בדרך המלך של רכישת מקצוע שנחשב לכדאי ומשתלם מבחינה כלכלית בעוד הורים אחרים מניחים לילדיהם חופש בחירה מלא ומוחלט של דרכם בחיים בכלל ודרכם המקצועית בפרט.

ביסוד שתי גישות שונות אלה ניצבת תפיסה שונה של תפקיד ההורים מזה ושל רצונו של הילד מזה. יש עיסוקים ומקצועות שונים אשר יותר מאשר אנשים בוחרים בהם – הם "בוחרים" באנשים... מוזיקאים, רקדנים, משוררים, סופרים, פסלים ועוד- כל אלה הם בעלי מקצועות ועיסוקים אשר העוסקים בהם לא בחרו בהם, כמשוער, בשל הפוטנציאל הכלכלי הגלום בהם אלא משום המשיכה הטבעית החזקה, החריפה, והעדר היכולת לעשות משהו אחר, כאשר הרצון לעסוק בתחום עיסוקם כה תובעני וכה - לעתים - מייסר, עד כדי אי יכולת לבחור לעשות משהו אחר.

מנוע בעירה פנימי


קוסמים רבים עשויים להעיד כי העיסוק והמקצוע הזה מהווים מקור פרנסה מכובד. קוסמים מוזמנים תכופות לימי הולדת של ילדים ולאירועים שונים, גם של מבוגרים. הם מוזמנים להופיע בימי כיף, בימי גיבוש, באירועים חברתיים ועסקיים כמו גם באירועים משפחתיים שונים. הרצון להיות קוסם בוער מבפנים. יש קוסמים שכבר בילדותם רצו להיות קוסמים והתכוננו לכך מאז היו קטנים. הם קראו על קסמים, ניסו לבצעם, למדו מפי קוסמים, צפו שוב ושוב בקוסמים המבצעים אותם קסמים פעם אחר פעם, ואף תרגלו עמידה מול קהל והופעה בפניו עם קסמיהם. כבר מגיל צעיר הם התמודדו עם עמידה מול קהל ולכן לא חשו כל פחד וכל רתיעה מהופעה בפניו.

עם זאת, חשוב לציין כי זכותם המלאה של הורים להסביר לילדיהם כי אף שהם מכבדים את רצונם להיהפך לקוסמים חשוב שיידעו (הילדים...) כי לא מדובר במקצוע שניתן להבטיח בו מקום עבודה מסודר עם קביעות. קוסמים לילדים מצטרפים אל שוק חופשי, פתוח, תחרותי, שבו הם נאלצים לבסס את מעמדם, לבנות לעצמם שם וכתוצאה מכך לעורר ביקוש למופע שלהם. זה ודאי לא קל ואין כל ביטחון כי מבחן התוצאה יוכיח את כדאיותה של הבחירה בעיסוק ובמקצוע זה, אבל, כאמור, כאשר מדובר בהגשמת חלום ילדות ובתחושה חזקה ובביטחון מלא כי במקצוע זה מפיק וממצה הקוסם את מלוא הפוטנציאל היצירתי הגלום בו, קשה לשכנע ולהניא אותו ( אולי אין בכך כל צורך וממילא גם אין לכך כל סיכוי ועל תועלת) ממשלוח ידו.· חזרה לבלוג המלא ·    קטגוריות: כללי  אודות קסמים וקוסמים      תגיות: חשוב לדעת  קוסם  תגובות
הוסף תגובה חדשה
שם:
תגובה:
לפרטים נוספים חייגו אליי 052-3399049
או מלאו את הטופס עכשיו וקבלו הצעת מחיר מיד
לקבלת הצעת מחיר מיד:לוגו נקי זיגי הקוסם        
052-339-9049 • magic@zeegee.co.il  
מתנה יוטיוב פייסבוק English website