לוגו זיגי עם סלוגן
בית > בלוג > ילד אסור, ילד מותר - איך להכין את הילד לחגיגת יום ההולדת

ילד אסור, ילד מותר - איך להכין את הילד לחגיגת יום ההולדת

כותב המאמר - זיגי קוסם ואמן חושים

הרגע מתקרב, עוד כמה דקות יגיע קוסם יום ההולדת , הבלונים והקישוטים יתלו וכל הילדים יגיעו. כשהמוזיקה תתנגן וההפעלה תתחיל, אתם רוצים שהילד שלכם יהיה נינוח, ישתף פעולה, ושהכל ידפוק כמו שעון. ובכן, מספר דברים שאתם יכולים לעשות יובילו אותו למקום נפשי שבו קל לו יותר לשתף פעולה ולהתנהג כראוי במהלך החגיגה.

קודם כל... קצת רקע

ילדים רואים את העולם שונה ממבוגרים. נו ברור, את זה כולם יודעים... אבל כדי שתרדו לסוף דעתי - אני מבקש שתחשבו רגע על הזכרון הראשון שיש לכם, מגיל 4 או 5. ילדים חיים את הרגע והמצב הנפשי שלהם פורץ החוצה בצורה שונה משל מבוגרים בהרבה מקרים. כך לדוגמא ילדים רבים, ברגע שמתחילה יום ההולדת, בוחנים את המצב - חושבים על השעות והימים שהוכנו לקראת הרגע הזה, הקישוטים, התפאורה, המוזיקה, החברים, המתנות והעוגה - וזה בונה בתוכם רצף של רגשות חזקים שעשויים לשנות את ההתנהגות שלהם. "הוא לא מתנהג ככה בדרך כלל" זה משפט שאני שומע. אני לא מדבר בהכרח על התנהגות לא הולמת. אני מדבר על כך שילד מוחצן יכול להפוך לביישן ולהפך, ילד רגוע יכול להפוך לתזיזתי ולהפך ועוד שינויים בהתנהגות.

מה עושים - איך מובילים את הילד למקום הנכון?

ראשית, חשוב שתבינו שהילד לומד התנהגויות מההורים. אם בתור אמא ואבא תפגינו נינוחות וסדר ורוגע, תגדילו את הסיכויים שגם הילד יהיה נינוח. זה אומר שמגיעים מספיק זמן למקום האירוע להתארגן ולהסתדר ולא מסדרים את השולחן והקישוטים כמה דקות לפני, זה אומר שמסיימים להכין את העוגה בזמן, וזה אומר שגם אם את מתרגשת ולחוצה מאוד, אמא יקרה (סליחה, אבא, אתה בדרך כלל קצת פחות מתרגש), עדיף שתזייפי קצת את איך שאת מחצינה את זה, בשביל הרוגע של הילד. בחברות אני אומר לך את זה... ;-)

ההיבט הקולינרי

ביום האירוע ואפילו ביום שלפני לפדנטים שביניכם אוכלים הרבה אוכל מרגיע ונמנעים מאוכל ממריץ. שוקולד, חטיפים, משקאות ממותקים אאוט - ירקות וארוחות מסודרות אין.

הכנה מראש ומעורבות הילד

ממליץ מאוד להכין את הילד מראש ולתת לו לעזור בהכנות. שיקפוץ לסופר עם ההורה לקנות את החטיפים והקישוטים, שיעזור בהכנת העוגה. בנוסף, תציגו בפניו מידע על הקוסם שמגיע, תראו לו סרטונים שלו, דברו אליו ותסבירו לו מה עומד לקרות. ספרו לו איפה תתלו את הקישוטים ואילו, איפה תהיה העוגה, מה הולכים לעשות ותרדו אפילו לפרטים הקטנים כמו מה הלו"ז (בלי פירוט זמנים, רק מה יקרה אחרי מה). אתם יכולים אפילו לדבר איתו לגבי איך הוא צריך להתנהג, כי המון פעמים הוא "ממציא" שיטות התנהגות כי הוא לא יודע מה מצופה ממנו. אתם יכולים להסביר לו שהוא צריך לעמוד מול החברים שלו, להשתתף, לעזור לקוסם ולהקשיב לו. אתם יכולים להסביר לו שבהתחלה אתם מצפים שהוא יגיד שלום לכל ילד שמגיע, יגיד תודה כשהוא מקבל את המתנה ויגש לשים אותה במקום שמיועד למתנות. תהיו אינפורמטיביים, תכניסו אותו לתוך החויה לפני הזמן.

עשינו הכל - מה עכשיו?

השאר מוטל עליי. אני מגיע שעה לפני האירוע כדי להכיר אותו (זה "פותח" 85% מהילדים הביישנים) ולארגן את הכל בנינוחות, להסביר לו על המופע ולתרגל איתו חלק מהדברים. אני שולח הודעת טקסט יומיים לפני עם הלו"ז וההנחיות כדי שגם אתם תדעו מה הולך לקרות, ומתדרך אתכם בפועל בכל מה שחשוב כמה דקות לפני האירוע. וכמו שאני מסיים את התדריך לפני האירוע עם ההורים אסיים גם את המאמר: שיהיה לנו בהצלחה!· חזרה לבלוג המלא ·    קטגוריות: טיפים להורים      תגיות: קוסם לילדים  חשוב לדעת  איך לבחור קוסם  איך בוחרים קוסם  קוסם ליום הולדת  קוסם לימי הולדת  תגובות
הוסף תגובה חדשה
שם:
תגובה:
לפרטים נוספים חייגו אליי 052-3399049
או מלאו את הטופס עכשיו וקבלו הצעת מחיר מיד
לקבלת הצעת מחיר מיד:לוגו נקי זיגי הקוסם        
052-339-9049 • magic@zeegee.co.il  
מתנה יוטיוב פייסבוק English website