לוגו זיגי עם סלוגן
בית > בלוג > קוסם, ליצן, מה ההבדל?

קוסם, ליצן, מה ההבדל?

כותב המאמר - זיגי קוסם ואמן חושים

התראת ספוילר: יש הבדל!

גילוי נאות: זה מרגיז אותי. אני לא מתרגז בקלות אבל אם תקראו לי "ליצן" ולא "קוסם", תחטפו ממני מבט לא נעים. וזה לא שאני לא מעריך ליצנים או שדעתי עליהם לא טובה, להפך, זה מקצוע מכובד מאוד מבחינתי והם אשפים בתחום הבידור לפחות כמו קוסמים לדעתי, אבל קוסם לילדים או קוסם למבוגרים שמתמחה באמנות חושים ומנטליזם הוא *לא* ליצן.

אז מה ההבדל?

קודם כל - מילונית, ואז במילים שלי. ליצן - בדרן שמבדר באמצעות הומור, על ידי התחפשות לדמות מצחיקה וביצוע תרגילי סלפסטיק וסוגים נוספים של בדיחות (מקור: ויקיפדיה ).
קוסם - אדם אשר ביכולתו, כביכול, לבצע מעשים מופלאים ועל טבעיים. (מקור: ויקיפדיה ).
את האמת? שההגדרות המילוניות קורקטיות מידי. רוב הקוסמים הם גם בדרנים שמבדרים באמצעות הומור, חלקם (הקטן) מתחפשים לדמויות ומספרים בדיחות. גם יש הרבה ליצנים שמכניסים איזה קסם או שניים למופע שלהם. ההבדל האמיתי הוא שאני כקוסם חי ונושם את אמנות הקסמים - הולך לסדנאות מקצועיות, לומד מהלכים בזריזות ידיים ומתרגל אותם, מכיר אלמנטים וגימיקים בנויים שיכולים לגרום לקסם - וכל מקטע אצלי במופע (גם במופע ה קוסם למבוגרים וגם במופע ה קוסם לילדים לימי הולדת ) מסתיים ב"מעשה מופלא או על טבעי", כלשון ההגדרה - אפשר להתווכח על העניין הזה של העל טבעי, אני לא מתעקש ולא מתיימר... ליצנים לעומת זאת לרוב מחופשים היטב, מאופרים, ומעלים דמות יותר קריקטורית. ליצן ליום הולדת יקיים גם הפעלות תנועה נרחבות יותר עם הילדים בדרך כלל וישתמש בכלים כמו מצנח כדי לגרום לילדים להשתולל במרץ רב.· חזרה לבלוג המלא ·    קטגוריות: כללי  אודות קסמים וקוסמים      תגיות: חשוב לדעת  קוסם  איך בונים טריק  סוגי קסמים  תגובות
הוסף תגובה חדשה
שם:
תגובה:
לפרטים נוספים חייגו אליי 052-3399049
או מלאו את הטופס עכשיו וקבלו הצעת מחיר מיד
לקבלת הצעת מחיר מיד:לוגו נקי זיגי הקוסם        
052-339-9049 • magic@zeegee.co.il  
מתנה יוטיוב פייסבוק English website