לוגו זיגי עם סלוגן
בית > בלוג > חשיבה ילדותית - איך ילדים חושבים לפי גיל

חשיבה ילדותית - איך ילדים חושבים לפי גיל

כותב המאמר - זיגי קוסם ואמן חושיםילדים בגילאי 0-2

בגילאים האלו תינוקות וצעירים בני יומם זקוקים לעולם צפוי מסביבם. סדר יום, מוחשיות, הם מסיקים מסקנות לפי מה שהם רואים, שומעים ומרגישים, וככה נוצרות מסקנות יצירתיות מאוד אך לא נכונות תמיד. לקראת גיל שנתיים מתחילה עבודה מאומצת שבה הילד בונה את התיאוריות המיוחדות שלו על העולם דרך מחקר עצמי.

ילדים בגילאי 3-4

חושבים בצורה "קסומה" ונותנים סיבות קסומות לאירועים שגרתיים במהלך היום-יום. האמונה שלהם גורסת כי הם יכולים לעצב את המציאות באמצעות מחשבות קסומות בפועל, הלכה למעשה. בגיל הזה הם מתחילים לשחק בחוף הים באמצע הסלון ולהאמין שהם באמת על החוף. גיל 4, בגלל כל מה שצויין כאן, הוא גיל מצויין להביא הפעלת קוסם ליום הולדת מאחר וכישורי השפה של הילד כבר מפותחים מספיק והוא חושב בפועל בצורה קסומה, כך שקסמים מול עיניו הם טבעיים ונעימים לו. ילדים בגיל זה, קשה להם להפריד בין מציאות ודמיון, זו הסיבה לדוגמא שבנאדם שלבוש בבובת ענק מפחיד אותם כי מבחינתם מדובר באריה או יצור ענק באמת. הם צריכים מוחשיות מוקדמת כדי לתפוס באופן נכון את המציאות, כך לדוגמא, הם לא יפחדו אם אותו בנאדם יגיע כאשר מסיכת הראש בידיו כך שרואים את הראש שלו מבעד לבגד בובת הענק, ורק אז מולם הוא ילביש את הראש.

ילדים בגילאי 5-6

ילדים בגיל הזה עלולים לחשוב לפעמים בצורה קסומה ולפעמים בצורה רציונלית. החשיבה הקסומה מקבלת נופך מציאותי - הם עלולים לדוגמא להאמין לחלוטין שחפצים יכולים להפוך לאמיתיים, שהדובי שלהם יכול להפוך לאמיתי לדוגמא, וכמו כן מאמינים לסירוגין שבארון יש שדים ומפלצות, לדוגמא. ילדים בגיל הזה נאבקים בין עולם רציונלי לעולם קסום, ולעיתים תכופות שואלים אותי בסוף מופע קסמים האם הדברים שראו אמיתיים, האם הסיפורים קרו במציאות והאם הכדור באמת נעלם. זהו גיל מסקרן ואידיאלי מאוד עבור מופע קוסם ביום ההולדת .

ילדים בגילאי 7-8

ילדים בגיל הזה כבר מקבלים רציונל בריא ומבינים ששום חפץ או בובה לא יכולים להפוך למציאותיים. הם עדיין נהנים מאוד מקסמים כי הם בדיוק יוצאים מעולם של חוסר רציונליות שהקיף אותם בילדות המוקדמת במעט יותר, אבל זקוקים לקסמים אינטיליגנטיים שיגרו אותם ברמה מספקת. סיפורים מעניינים שיציתו להם את הדמיון, לדוגמא, יעשו להם המון טוב וסדר בראש כי הם מבינים שהסיפור לא אמיתי וגם שהקסם לא מתרחש באמת, אבל יסתקרנו מאוד מדרך הביצוע המציאותית שלא ברורה להם. זהו טווח גילאים מסקרן שבו המציאות מקבלת דגש והאינטיליגנציה מתחילה להזכיר במבנה שלה את עולם המבוגרים.

ילדים בגילאי 9 ומעלה

בכל הנוגע לקסמים, החל מגיל 9 אפשר לשלב כבר חומרים על טבעיים - קריאת מחשבות, טלפתיה, טלקנזיס (הזזת חפצים בכח המחשבה), סוגסטיה (השפעה על מחשבה או פעולה של מתנדב) וכדומה . הסיבה היא שהאינטלקטואל מספיק מפותח בשביל לקבל, לעכל ולהבין חומרים מהסוג הזה, ומאחר ומדובר בדברים עוצמתיים מאוד המוח ישגע את הקהל (ממש כמו מבוגרים) בנוגע להאם מה שנראה הוא אמיתי או שמא מדובר בטריק. הצגת דברים כל כך מרשימים לצד הסברים הגיוניים (אך מוטעים) מצד הקוסם משחקים היטב במחשבה של בני ה9, 10, 11 ועד גילאי מבוגרים.· חזרה לבלוג המלא ·    קטגוריות: כללי  אודות קסמים וקוסמים  העסק שלי והתכנים      תגיות: קוסם לילדים  קוסם ליום הולדת  קוסם לימי הולדת  קוסם  סוגי קסמים  אמן חושים  מופע טלפתיה  קוסם למבוגרים  תגובות
הוסף תגובה חדשה
שם:
תגובה:
מאת: יוני מושקט
מרתק... תודה יא קינג!לפרטים נוספים חייגו אליי 052-3399049
או מלאו את הטופס עכשיו וקבלו הצעת מחיר מיד
לקבלת הצעת מחיר מיד:לוגו נקי זיגי הקוסם        
052-339-9049 • magic@zeegee.co.il  
מתנה יוטיוב פייסבוק English website