לוגו זיגי עם סלוגן

הארי הודיני - הקוסם הגדול מכולם - חלק א

כותב המאמר - זיגי קוסם ואמן חושים

הארי הודיני, הידוע בכינויו ה קוסם הגדול מכולם, נולד ב 24 במרץ 1874 בבודפשט, הונגריה (למרות שהארי הודיני טען כי הוא נולד ב 6 באפריל 1874, באפלטון, ויסקונסין) בשם אריך וייס. הוא היה בנו של הרב מאיר וייס ואשתו השנייה, ססיליה שטיינר ונולד למשפחה יהודית, אחד מששה ילדים. הודיני היה בן ארבע כשמשפחתו עברה לאמריקה, עם אמו (שהייתה אז בהיריון) וארבעת האחים שלו. המשפחה הפליגה לניו יורק ב 3 ביולי 1878.

ילדותו של הארי הודיני


כילד, הארי לקח כמה מקומות עבודה. בשנותיו הראשונות חיפש דרכים להקל על חייה הקשים של אמו. בשלב מסוים הוא התחיל להתחנן למטבעות ברחוב, הוא הסתיר את המטבעות בשערו ובבגדיו, ואחר כך הציג את עצמו בפני אמו ואמר, "נערי אותי, אני קסם" וכאשר היא עשתה כך, מבול של מטבעות נשפך החוצה מבגדיו. לצערם, המשפחה נשארה במצב כלכלי קשה. הארי המשיך לעזור למשפחתו כלכלית והתחיל למכור עיתונים כבר בגיל שמונה.
כבר באותה תקופה הארי התעניין במנעולים וכיצד "לפרוץ" אותם, או לפתוח אותם באמצעות כלי שאינו מפתח זה הביא לכך שעבד בבית חרושת כדי להרוויח מספיק כסף כדי לתמוך התחביב שלו.
הארי הודיני נחשב בתור הקוסם הגדול ביותר במשך הקריירה עטורת השבחים שלו והיה עוסק בקסמים מופלאים שלימד את עצמו וביצע תעלולים במשך שנות חייו שהביאו לפרסומו הגדול והופעתו מול קהל צופים אדיר. פעלולים, קסמים, היחלצות ממקומות לא אפשריים ובתנאים לא הגיוניים של קשירות חבלים, שרשראות, מקומות נעולים כמו תיבות ומכלים וכמובן מנעולים היו עיסוקיו המרכזיים של הקוסם. הוא ידע להציג לצופיו איך דברים שנראים בלתי אפשריים יכולים להגיע לפתרון.

מותו של הקוסם הדגול


בשעות הצהריים של ה 22 באוקטובר 1926, שני סטודנטים ביקרו בחדר ההלבשה של הודיני. על פי דיווחים, הודיני היה עסוק בחיפוש אחר הדואר שלו, כאשר אחד התלמידים, שאל את הארי אם הוא באמת יכול לעמוד בכל מכה שיתנו לו בבטן, כפי שהכריז בעבר הקוסם. הארי השיב שהוא יכול, אם יינתן לו זמן להתאמן, ובאותו הרגע פגע התלמיד בהודיני ארבע פעמים בבטן, תחת הרושם שהודיני אכן חיזק את עצמו למכות. במשך אותו ערב, הודיני הופיע תחת כאב רב. הוא לא היה מסוגל לישון ונותר בכאב מתמיד במשך יומיים, אך לא ביקש עזרה רפואית. כאשר הוא ראה סוף סוף רופא, נמצא כי היה לו חום גבוה ודלקת חריפה, והיה צריך לעשות ניתוח מיידי. הוא התעלם מן העצה והחליט להמשיך עם ההצגה. כשעלה הארי על הבמה, עלה לו החום. הוא היה עייף ותחת הרבה כאב ועוזריו נאלצו לעתים קרובות להיכנס ולהציע עזרה. חברי הקהל דיווחו כי הארי החמיץ את הרמזים שלו ונראה ממהר. באמצע המערכה השלישית, ביקש הודיני מעוזרו להוריד את הווילון כיוון שלא יכל להמשיך יותר. כשהמסך ירד, הארי התמוטט במקום שבו עמד, והיה צריך להחזירו לחדר ההלבשה. הוא המשיך לסרב לטיפול הרפואי עד למחרת בבוקר, כאשר אשתו התעקשה שהוא ילך לבית החולים. הארי התרכך, עשה את הניתוח, והוציא את התוספתן, אך הוא כבר נקרע, ולרופאים לא הייתה תקווה גדולה להישרדותו.
בתאריך ה 31 באוקטובר 1926 בן 52 היה הארי הודיני במותו. ביומו האחרון, הוא נעמד באופטימיות על אמונה חזקה שהוא יחלים, אבל המילים האחרונות שלו לפני מותו היו "נמאס לי להילחם".· חזרה לבלוג המלא ·    קטגוריות: כללי  אודות קסמים וקוסמים      תגיות: קוסם  להיות קוסם  ההיסטוריה של הקסמים  הודיני  תגובות

הוסף תגובה חדשה
שם:
תגובה:
לפרטים נוספים חייגו אליי 052-3399049
או מלאו את הטופס עכשיו וקבלו הצעת מחיר מיד
לקבלת הצעת מחיר מיד:052-339-9049 • magic@zeegee.co.il   
קוסם לברית קוסם לקייטנה קוסם לחתונה מנטליסט טופס הזמנה קוסם לבר ובת מצווה מופע טלפתיה אמן חושים ליום הולדת בלוג
השלהבת 13 אור יהודה Icon pack by Icons8
לוגו נקי זיגי הקוסם        
052-339-9049 • magic@zeegee.co.il  
מתנה יוטיוב גוגל פלוס פייסבוק English website