לוגו זיגי עם סלוגן

הארי הודיני - הקוסם הגדול מכולם - חלק ב

כותב המאמר - זיגי קוסם ואמן חושים

כבר בגיל שבע-עשרה נכנס הארי הודיני (אז נקרא אריך וייס) לעסקי השעשועים, כשהוא נוטל את שם הבמה הודיני אחרי ה קוסם הצרפתי מהמאה התשע-עשרה, רוברט הודין. הודיני החל את הקריירה שלו בעולם הקסמים בשנת 1891, אבל הצלחתו הייתה קטנה למדי. הוא הופיע במוזיאונים ומופעים צדדיים, ואף הציג את עצמו כ "איש הפרא" בקרקס. הודיני התמקד בתחילה בטריקים קלאסיים של קלפים. בשלב מסוים, הוא הפך את עצמו ל "מלך הקלפים", כאשר התמחה כ קוסם זריזות ידיים . עד מהרה החל להתנסות במעשי בריחה ואף על פי שהקסם שלו זכה להצלחה מועטה, תוך זמן קצר הודיני משך את תשומת לבם של האנשים למשימות הבריחה שלו באמצעות אזיקים. בשנת 1893, התחתן עם וילהלמינה ביאטריס רהנר אשר שימשה כעוזרת הבמה שלו במשך כל חייו תחת הקיצור בס הודיני.

החיבור עם מנהל בידור מקצועי


בשנת 1899, האקט של הודיני תפס את תשומת לבו של מרטין בק, מנהל בידור אשר אירגן לו מופעים בכל רחבי אירופה. הודיני כונה ברחבי העולם "מלך האזיקים". הוא סייר באנגליה, סקוטלנד, הולנד, גרמניה, צרפת ורוסיה. בכל עיר, אתגר הודיני את המשטרה המקומית לרסן אותו באזיקים ולנעול אותו בכלא. ברבים מאתגרים אלה הצליח להימלט. במוסקבה הוא נמלט ממכונית מסחרית, וטען כי אילו לא היה מסוגל לשחרר את עצמו, היה עליו לנסוע לסיביר, שם נמצא המפתח היחיד לשחרורו. בעיר קלן שבגרמניה הודיני תבע קצין משטרה שטען כי עשה את בריחתו באמצעות שוחד. הודיני זכה בפרשה כאשר פתח את הכספת של השופט (אחר כך גם הוסיף ואמר שהשופט שכח לנעול אותה).

ההצלחה מתגברת


מ 1907 ובמהלך 1910, הודיני הופיע בהצלחה רבה בארצות הברית. הוא השתחרר מכלא, מאזיקים, משרשראות, מחבלים וממעילים קשורים לעתים קרובות כשהוא תלוי על חבל שנראה בעיני קהל הרחוב. ב 25 בינואר 1908 החל להימלט ממכל חלב מלא מים. האפשרות של כישלון ומוות ריגשה את הקהל שלו. ב 1912 הגיע המעשה שלו לשיא, תא העינויים הסיני, שהיה סימן ההיכר של הקריירה שלו. בתוכה נתלה הודיני מרגליו והוריד את גופו כלפי מטה בארון זכוכית נעול מלא מים, המחייב אותו לעצור את נשימתו במשך יותר משלוש דקות עד שימלט. הוא המשיך לבצע את הבריחה הזאת עד סוף ימיו.
במהלך הקריירה שלו, הסביר הודיני כמה מן הטריקים שלו בספרים שנכתבו עבור אחוות הקסמים. בשנת 1909, הוא גילה מנעולים ואזיקים שיכולים להיפתח בכוח מיושם כראוי, אחרים עם שרוך. בפעמים אחרות הוא נשא מנעולים או מפתחות נסתרים. כשהיה קשור בחבלים או בחלוקי מעצר, הוא קיבל מרחב תמרון על ידי הרחבת כתפיו וחזהו והרחקת זרועותיו הרחק מהגוף שלו. טריק בריחתו מהמעילים נעשה במקור מאחורי וילונות, ולבסוף היה יוצא מאחורי הקלעים חופשי. אחיו של הודיני (שהיה גם אמן בריחה) גילה שהקהל התרשם יותר כאשר לא היו ווילונות כדי שיוכלו לראותו נאבק לצאת. יותר מפעם אחת, שניהם עשו בריחות מעוטרות, בעודם מתנדנדים הפוך מגג של בניין באותה עיר. אחת האשליות הבולטות ביותר אי אפשר על הבמה של הודיני התבצעה בניו יורק, כאשר העלים פיל מהבמה!

"No prison can hold me; no hand or leg irons or steel locks can shackle me.
No ropes or chains can keep me from my freedom."
- Harry Houdini -· חזרה לבלוג המלא ·    קטגוריות: כללי  אודות קסמים וקוסמים      תגיות: קוסם  להיות קוסם  ההיסטוריה של הקסמים  הודיני  תגובות

הוסף תגובה חדשה
שם:
תגובה:
לפרטים נוספים חייגו אליי 052-3399049
או מלאו את הטופס עכשיו וקבלו הצעת מחיר מיד
לקבלת הצעת מחיר מיד:052-339-9049 • magic@zeegee.co.il   
קוסם לברית קוסם לקייטנה קוסם לחתונה מנטליסט טופס הזמנה קוסם לבר ובת מצווה מופע טלפתיה אמן חושים ליום הולדת בלוג
השלהבת 13 אור יהודה Icon pack by Icons8
לוגו נקי זיגי הקוסם        
052-339-9049 • magic@zeegee.co.il  
מתנה יוטיוב גוגל פלוס פייסבוק English website