לוגו זיגי עם סלוגן
בית > בלוג > אבות הקסמים של המאה ה-20

אבות הקסמים של המאה ה-20

כותב המאמר - זיגי קוסם ואמן חושים

דוע בעולם כי קסמים היו קיימים משחר האנושות ושימשו למטרות שונות בכל תקופה ותקופה. כמו כן, הצגת מופעי קסמים למטרות בידור תפסה את מרכזה בסוף המאה ה18, כאשר המדרגה הראשונית הייתה הקמת תאטרון ייחודי לקסמים על ידי רוברט הודין וג'ונתן ניופק הוזפינזר. רוברט הודין היה קוסם צרפתי של המאה ה19 שנחשב לאבי סגנון המודרני של מופעי הקסמים למיניהם. הוא היה שען במקור לכן היה ידוע בבניית קסמים מכניים. אחד הקסמים המפורסמים שביצע הודין היה תפיסת קליע של רובה בין שיניו, מה שיצר המולה סביב אותו קסם כיוון שאקדחים באותה תקופה רק נכנסו לשימוש. באותה תקופה חי קוסם נוסף שאפשר לומר עליו שהיה אחד הקוסמים הכי מפורסמים במאה ה19 ושמו ג'ונתן ניופק הוזפינזר, שעם זה שהיה נחשב לאחד מאבות הקסמים המודרניים והייתה מומחיותו בעיקר בקסמי קלפים. הוזפינזר פיתח טכניקות לקלפים שהפכו חלק לבסיס הכלים של כל קוסם.

הדמויות המרכזיות בעולם הקסמים במאה ה20


המאה ה20 היוותה תנופה ענקית ב תחום הקסמים והטלפתיה עם פריחת התאטרון, ואפשרות המעבר ממקום למקום אפשרו לקוסמים ליצור ביניהם חלופי רעיונות והדדיות וכמובן לחשיפה גדולה יותר של מופעי קסמים ברחבי העולם. החשיפה של מופעי קסמים ברחבי העולם יצרה תהילה בקרב קוסמים גדולים של אותה תקופה כמו מקס מליני, דיי ורנון, וקארדיני: מליני היה מהגר יהודי שנחשב לעושה ניסים למרות שהיה בעל כפות ידיים קטנות (דבר שיכול להקשות על קוסמים רבים בזמן טריק עם קלפים). מליני הופיע מול מלכים ונשיאים בכל העולם ואפילו הוענק לו על ידי מלך סיאם שרשרת שאותה מליני ענד בהופעותיו. אף על פי הופעותיו המרובות קהל, מליני יזכר בעיקר על פי הקסמים המזדמנים היה עושה בברים ובמקומות קטנים עם חפיסת קלפים מזדמנת מחבר. דיי ורנון נולד בקנדה בשם דיווד אך קיבל את השם דיי כאשר אחד העיתונים שגע וכתב את שמו לא נכון, הוסיף את השם ורנון על שמה של רקדנית מפורסמת של המאה ה20. ורנון יצר גשר בין הדור הישן של סוף המאה ה19 לדור החדש של המאה ה20, הכיר הרבה קוסמים גדולים של אותה תקופה, ולמד הרבה מהם. הוא נקרא "הפרופסור" עקב זה שהמציא קסמים חדשים והיה לו ידע נרחב מאוד בנושא הקסמים. הוא הופיע בפני מעמד אצולה בחינניות יוצאת מין הכלל.

קארדיני - קומי עם זריזות ידיים בקלפים


לאחר פציעתו במלחמת העולם הראשונה למד קארדיני קסמי קלפים בזמן שאושפז בבית החולים. הוא היה ידוע בתהילתו בגלל מופע הקסמים המיוחד שלו בו היה משלב קטעים קומים עם זריזות ידיים. את המופע, שהיה בפנטומימה, ביצע עם כפפות כי לטענתו האיורים המנחים בספר היו עם כפפות. קארדיני היה מראשוני האמנים בתחום זריזות הידיים והמניפולציות שביצע בקסמי קלפים ועד היום נושאים אליו עיניים קוסמים רבים.
היום זיגי הקוסם הוא אחד מקוסמי הקלפים הטובים בארץ ונחשב ממשיך דרכו של קארדיני עם טריקים דומים ששודרגו ושופצרו להתאים לזמננו.· חזרה לבלוג המלא ·    קטגוריות: כללי  אודות קסמים וקוסמים      תגיות: קוסם לילדים  חשוב לדעת  קוסם ליום הולדת  קוסם לימי הולדת  קוסם  סוגי קסמים  תגובות
הוסף תגובה חדשה
שם:
תגובה:
לפרטים נוספים חייגו אליי 052-3399049
או מלאו את הטופס עכשיו וקבלו הצעת מחיר מיד
לקבלת הצעת מחיר מיד:לוגו נקי זיגי הקוסם        
052-339-9049 • magic@zeegee.co.il  
מתנה יוטיוב פייסבוק English website