לוגו זיגי עם סלוגן
בית > בלוג > 8 האלמנטים הבסיסיים של הקסם

8 האלמנטים הבסיסיים של הקסם

כותב המאמר - זיגי קוסם ואמן חושים

עולם הקסם הוא עולם של אשליה, של אחיזת עיניים, של שבירת חוקי המציאות המוכרים לנו. האלמנטים השונים שמאפשרים שבירה של מאפייני המציאות בה אנו חיים משדרים למי שרואה אותם תחושה שהכל אפשרי, של "איך הוא עשה את זה?", של התלהבות ושל שמחה. בחירת קוסם כהפעלה מרכזית לילדים אף פעם לא פסחה מן העולם, ורלוונטית למבוגרים כמו שהיא רלוונטית גם לילדים. מופע קסמים מתמקד בקוסם ובמתנדבים, ויכול להחזיק במתח רב קבוצה שלמה של ילדים ומבוגרים שנהנים משבירה של חוקי המציאות ממש לנגד עיניהם.

1. העלמה
העלמה של חפץ, אדם או חיה מסוימים. אלמנט קסם זה מפתיע ומלהיב במיוחד כל צופה.

2. הופעה
זה לא מספיק רק לדעת איך להעלים חפץ, צריך גם לדעת איך לגרום לו לחזור או להופיע אם לא היה שם מלכתחילה. קוסם טוב ישלב את האלמנטים הראשונים הללו של העלמה והופעה של חפצים, חיות או בני אדם במהלך מופעי קסם שלו ויגרום להתלהבות כפולה של הקהל.

3. השתגרות
אחד האלמנטים המרהיבים ביותר של הקסם הוא השתגרות. קוסם שמצליח להיעלם במקום אחד ולהופיע במקום אחר, מרוחק לגמרי מהמקום בו נעלם, גורם לאשליה של השתגרות. ניתן לבצע שיגור של חפצים אחרים, ואפילו לשלב את הקהל.

4. שכפול
שכפול של חפצים או חיות הוא מראה מרהיב לכל צופה, במיוחד לילדים שאוהבים להרגיש את העל טבעי ואת המסתורין שבעולם. למעשה מדובר בהצגה של חפץ או חיה ומיד לאחר מכן הצגה של חפץ או חיה דומה שמופיעים יש מאין.

5. שינוי צורה
קסמי שינוי צורה משלבים בדרך כלל משחקים עם חפצים שונים אשר צורתם משתנה. מדובר למעשה בכל חפץ בעל מאפיינים פיזיים מסוימים אותם כולנו מכירים, שהקוסם מצליח לשנות את המאפיינים הללו בדרך ייחודית. דוגמא נפוצה היא החלפת שטר כסף לשטר בעל ערך גדול יותר, או החלפה של קלף אדום לקלף שחור בהינף היד.

6. שחזור
קוסם טוב יודע לשחזר. קסמים בקטגוריה זו יציגו פחית משקה ריקה שמתמלאת, קלף קרוע שחזר להיות שלם, או כל חפץ קרוע או שבוע שדורש תיקון ויקבל תיקון בצורה של קסם.

7. חדירה
בקטעי חדירה הקוסם יצליח להעביר מוצק דרך מוצק. קלף נבחר יכול לעבור דרך חלון זכוכית לצד השני, מטבע יכול לעבור דרך שולחן אל צידו השני, טבעת מתכת סגורה יכולה להתחבר לטבעת מתכת אחרת סגורה גם היא.

8. יכולת על טבעית
כל יכולת שחורגת מגדר הרגיל נחשבת ליכולת על טבעית. קריאת מחשבות היא אחת הדוגמאות הנפוצות בקטגוריה זו. הקוסם מבקש מהקהל או מתנדב מהקהל לחשוב על משהו, לראות איזשהו קלף או לשדר תמונה כלשהי אצלו בראש הקוסם ידע לקרוא את המסר אותו הוא ביקש מהמתנדב או הקהל לשדר. דוגמאות נוספות ליכולות שהקוסם יכול להציג: הזזת חפצים בכח המחשבה, השפעה על מישהו מהקהל לבחירה מסויימת.· חזרה לבלוג המלא ·    קטגוריות: אודות קסמים וקוסמים      תגיות: אלמנטים של קסמים  מידע על בניית קסמים  איך בונים טריק  איך בונים קסם  תגובות
הוסף תגובה חדשה
שם:
תגובה:
לפרטים נוספים חייגו אליי 052-3399049
או מלאו את הטופס עכשיו וקבלו הצעת מחיר מיד
לקבלת הצעת מחיר מיד:לוגו נקי זיגי הקוסם        
052-339-9049 • magic@zeegee.co.il  
מתנה יוטיוב פייסבוק English website