אודות זיגי

איך התחלתי בעולם הקסמים?

הרבה אנשים שואלים אותי, מיד אחרי שנסתיימה ההופעה איך התחלתי עם כל הנושא הזה בכלל? איך למדתי? איך מצאתי בזה עניין ראשוני?

האמת היא שהסיפור הוא די מעניין ולא תואם את מה שאנשים חושבים. לא הייתה לי ערכת קסמים מגיל 6 שהדליקה אותי על כל הנושא הזה, לא היה לי סבא שבגיל 4 הראה לי קסם ומאז אני מחובר לעולם הזה…

כשהייתי בן 17

קצת לפני הגיוס לצבא, הגיע אליי החבר הכי טוב שלי וזרק לי דיסק על השולחן. זה היה לפני 13 שנים.

הוא סיפר לי שהוא השקיע כמה דולרים ברכישת דיסק בהזמנה בדואר מאיזה חנות בארצות הברית, שמבטיחה שעל הדיסק הזה יש הסברים לקסמים מדליקים עם אביזרים פשוטים – והכל בוידאו. הוא ניסה לצפות בזה, אך זה לא היה בשבילו.

זו הייתה התקופה שבה עולם הקסמים הבינלאומי החל שינוי גדול, יחד עם התפתחות הטכנולוגיה והאינטרנט, החנויות הלכו ונהיו פחות ופחות פיזיות, יותר ויותר אינטרנטיות, ובמקום ספרים, הסודות נמסרו בוידאו שמצולם מכמה זוויות במקביל, עם אפשרות לצפות בהילוך איטי ולצפות במהלך הנלמד שוב ושוב בזהירות ובנוחות שבבית.

צפיתי בסרטונים ולמדתי קסם אחד פשוט בקלפים. רצתי לאמא שלי והצגתי בפניה את הקסם – וקיבלתי פרצוף המום! בשלב הזה ידעתי שאני אמשיך להתעניין ולהשקיע בקסמים עוד זמן רב.

המסלול שחיכה לי היה ארוך, מייגע, אך משתלם מאוד.

בתור נער צעיר, יצאתי לרחוב עם אותו חבר טוב שהכיר לי את עולם הקסמים, ובידינו מצלמת וידאו. הייתי עוצר אנשים ברחוב, זרים מוחלטים, ומציג בפניהם קסמים שלמדתי – וצילמנו הכל.

השקעתי כסף רב ברכישת מוצרים, סרטוני הסבר, גימיקים וספרים שמסבירים ומגלים את כל הסודות.

בצבא

עשיתי את ה"סטז'" באופן רשמי, שירתי בבסיס סגור בצפון הארץ, רחוק מהבית, בבוקר עשיתי את עובדתי במסגרת הצבאית ובערב היינו חוזרים למגורים ומחפשים מה לעשות ואיך להעביר את הערב. שם, הייתי מספק לעיתים קרובות מופעי קסמים מאולתרים לחברי למחלקה, וככה היינו מעבירים את הערבים המשעממים עם הרבה עניין.

מפעם לפעם הייתי נוסע מהבסיס לאזורי בילוי באזור הצפון ומתרגל עבור זרים בפאבים ובבארים את מה שלמדתי, וחוזר לפנות בוקר לבסיס.

כשיצאתי מהצבא

אחרי 3 שנים שבהם אני מתרגל מול קהל של חברים וקהל זר, מתנסה וצובר עוד ועוד ידע כל הזמן, יצאתי לעולם האזרחות כאשר אני להוט להתחיל בהקמת עסק חדש. בניתי הופעות גם כקוסם לילדים, גם כקוסם לימי הולדת, גם כקוסם למבוגרים במופע טלפתיה, הקמתי אתר אינטרנט שמציג אותי ואת יכולותיי כולל סרטונים וחוות דעת שלקוחות כתבו לי,

נכנסתי לאגודת הקוסמים הישראלית ראשית כחבר מן המניין

כעבור כשנתיים כחבר בצוות ההנהלה (כיום אני המזכיר הכללי של אגודת הקוסמים, החבר השלישי בחשיבותו בפאנל ההנהלה) ויצאתי לדרך.

מאז ועד היום עבר כעשור ואני מרוצה, נהנה מכל רגע, עובר מהופעה להופעה וכל כך שמח שאני מתפרנס מגרימת תדהמה, חיוכים וצחוק בקרב אנשים… ולחשוב שהכל התחיל מדיסק קטן לפני כ13 שנה שחבר הניח לי על השולחן בבית הוריי.

סדנת קסמים במתנה!

כל שעליכם לעשות הוא למלא שם + כתובת מייל ולקבל גישה חינמית לסדנת הקסמים בוידאו למייל שמעביר קוסם בצורה מקצועית.
בזכות סדנה זו אתם וילדיכם תלמדו איך לעשות קסמים מדהימים ומרהיבים, ובחינם!

דילוג לתוכן