שאלות ותשובות – ימי הולדת ילדים

תשובות לרוב השאלות שעשויות לעלות:

מחצלת גדולה (מספיק לעד כ-40 ילדים בפרישה מלאה), קטע אילוזייה ריחוף ילד באויר, הארכת חשמל של כ-10 מטר (למעט אירועי חוץ ללא חשמל), תפאורה מלאה (באירועי פנים בלבד! בהתאם לגודל הפיזי של המקום ותנאים בשטח להרמת תפאורה), הגברה עם כל השירים מוכנים ופרסים לחלוקה לילדים בסיום.

לא, אני ערוך לעבודה גם ללא חשמל – רק נא לעדכן אותי מראש בבקשה (אם סימנתם בטופס ההזמנה שאין חשמל, זה מספיק). יש לי רמקול נטען וסוללות לכל מה שאני צריך. במידה ויש אפשרות לספק חשמל – עדיף.

מאחר ואני מנהל מחסן עם מלאי פרסים ומופיע כמעט כל יום, קשה לי להגיד מה יהיה זמין לקראת האירוע שלך. ניתן לפנות אליי בהודעת טקסט יום לפני האירוע ולבדוק אילו פרסים אני מתכוון להביא איתי אם זה חשוב לך לדעת מראש מאיזושהי סיבה.
הנה תמונה של מה שאני מחלק לכל ילד – 3 פרסים בתוך כובע. התמונה להמחשה, התוכן, הפרסים עצמם שבתוך כובע הקרטון, עשויים להשתנות לפי המלאי. כל הילדים מקבלים, כולם מקבלים אותו דבר.

כן, המטרה היא שכל החוגגים ירחפו באויר בזמן יום ההולדת שלהם, בזה אחר זה, בתורות.  למרות זאת, יותר מ-4 חוגגים זה בעייתי מבחינת הזמן שזה לוקח, וגם ככה רוב ימי ההולדת הם עם 1-2 חוגגים, ולעיתים קצת פחות נפוצות 3-4 חוגגים, וכמעט שלא קורה שיש יותר מ-4 חוגגים. במידה ויש יותר מ-2 חוגגים, אני מחלק את הריחופים ל-2 נגלות, 2 מרחפים יחסית בתחילת המופע וה-1 או 2 הנוספים מרחפים אחרי ההפסקה לקראת סוף הפעילות.

הציוד שלי מאוד דינמי מבחינת המקום שהוא צורך. במקרה הכי טוב אני פורש את כל הציוד מרווח ועם כל התפאורות (תפאורות באירועי פנים בלבד), ובמקרים שבהם פחות יש מקום אני יכול להוריד אלמנטים של תפאורה וציוד – אך בלי לפגוע בהופעה – ההופעה נשארת זהה. באידיאל, אני זקוק לכ-3-4 מטר רוחב, ועוד כ-3 מטר אורך מאזור הציוד שלי ועד קו המחצלת / הכסאות עליהם הילדים יושבים. בפועל, גם הרבה פחות מרחב מזה יאפשר לי הופעה תקינה, כל סלון סטנדרטי או אפילו קצת קטן שפינו ממנו קצת את הרהיטים, ויותר מזה, יספיק לי לגמרי.

לא יותר מ-60 דקות לפני שעת ההזמנה, ועדיף שלא פחות מ-30 דקות משעת ההזמנה, כדי שנספיק להכיר.

לא צריך להכין לי שולחן.
כן צריך להכין לי נקודת חשמל (לא חובה בהופעות חוץ כמובן, אם יש אפשרות – עדיף, נקודה אחת מספיקה), שטח קרקע לפרוס את הציוד ומספיק מקום לילדים לשבת. סלון ממוצע שפינית ממנו את הרהיטים יספיק לנו, או כל דבר גדול יותר. אם יש מרחק גדול מנקודת חשמל לאיזור ההופעה, כבל מאריך עשוי לעזור (אני מגיע עם הארכה של כ-10 מטר), אבל אנחנו נסתדר בכל מקרה גם בלי אם אין לך.
כל מה שנכנס לילדים לפה (אוכל), כיסא יום הולדת (אם בא לכם) וקישוטים באחריותך, עם השאר אני מגיע.

אני אוהב להתמקם צמוד לקיר אם אפשר, כך שאין שום דבר מאחורי, הרחק מפתחים ויציאות ואם אפשר קרוב לנקודת חשמל. אני לא אוהב שהורים או אנשים עוברים לי דרך המופע כדי לעבור למרפסת / ליציאה / למטבח / לפינת קפה / לדלת כלשהי. בדרך כלל אני בוחר להיות מנוגד לדלת הכניסה הראשית כדי שמאחרים יפריעו לי כמה שפחות, ואוהב שהילדים יושבים עם הגב לכיוון שולחן האוכל וכמה שיותר רחוק ממנו (ובכל מקרה, בזמן הופעה פעילה מול הילדים יש להרים את כל האוכל מהשולחן למסתור כדי למנוע מהילדים טיילת אל השולחן). אם נשארים הורים באירוע, אני אשמח אם תכינו להם מקום רחוק ממני או במתחם שונה ממתחם הפעילות. הם אוהבים להציק ולדבר בקולי קולות ולהפריע לי להנות עם הילדים ועם ילד/י יום ההולדת.
*** להופעות חוץ: חובה לארגן צל גם לי וגם לילדים. אנא דגמו את השטח יום או כמה ימים לפני האירוע בשעות האירוע כדי לדעת איפה יהיה מוצל בזמן האירוע.

כ-45 דקות לפני, להכרות, תרגולים והכנות.

הזמינו את הפיצות / האוכל לשעה אחת בדיוק משעת הזמנת הילדים (אם מזמינים את הילדים לשעה 5, הפיצות ל6). הילדים בפועל מקבלים הפסקה בערך שעה ועשר דקות משעת ההזמנה, אבל אני נוהג להנחות את לקוחותיי לבקש מהשליח שיגיע 10 דקות לפני ההפסקה הצפויה כי לפעמים השליח מאחר ולפעמים אני מקדים מעט את מועד ההפסקה.

* 15-20 דקות קבלת פנים, המתנה למאחרים, אני מסתובב בין הילדים ומצחיק אותם.
* 50-55 דקות מופע קסמים מרתק רצוף עד להפסקה.
* 15 דקות הפסקת אוכל. פה מביאים לילדים פיצות / נקניקיות / חטיפים / פלאפל / פיתות עם חומוס או שוקולד או כל מה שבא לכם להכין להם לאכול בהפסקה הזו. כן – גם סתם להוציא כמה חטיפים זה בסדר!
* 5 דקות הפעלה בתנועה.
* 15 דקות המשך מופע קסמים.
* 5 דקות טקס עוגה.
* 10 דקות חלוקת פרסים והפתעות לכל הילדים.
הלו"ז עשוי להשתנות, במיוחד אם יש תנאים חריגים בשטח בזמן אמת או אם הילדים לא מדברים עברית או אנגלית!

בטח! אז ככה… בזמן שלפני הפעילות אני מגיע להתארגנות וגם להכרות ותרגולים עם החוגג/ים. מומלץ מאוד שהחוגג/ים יצפו בסרטון באתר שלי ושתסבירו מי מגיע ומה נעשה. אנא תלו בלונים וקישוטים גבוה – הרחק מהישג ידם של הילדים, ולסיים עם התליה לפחות חצי שעה לפני תחילת הפעילות. אוכל – בקבלת הפנים אפשר להוציא ירקות וחטיפים, אבל עדיף בלי סוכר, שוקולדים, מתוקים או פטל – עדיף להמנע מילדים מלאים בסוכר. בהפסקת האוכל באמצע הפעילות אפשר להוציא לילדים איזה אוכל ושתיה שבא לכם. כשההופעה מתחילה אחרי קבלת הפנים יש להסיר את האוכל פיזית מאזור ההופעה ולמנוע מהילדים ליצור טיילת לאזור האוכל. הורים – אם אתם מזמינים גם את ההורים של הילדים לחגיגה, רצוי להכין להם את הכיבוד רחוק מאזור ההופעה, במתחם שונה אם יש אפשרות (בחוץ/חדר אחר). הם אוהבים לפטפט ולעשות רעש ולהפריע לי להנות עם הילדים. אנא נטרלו הסחות דעת ככל הניתן – חיות מחמד, כדורים, צעצועים, טרמפולינות, חלוקת פרסים או צעצועים לילדים לפני סיום הפעילות וכדומה.

כן!

בקשו ממני בוואטס אפ להכין לכם אחת משני סוגי ההזמנות האלו:

המידע הבא הוא בגדר המלצות.
נתחיל בכלל האצבע שיוביל אותנו למסקנות בנוגע לכמויות האוכל והחטיפים – בכל יום הולדת יהיו 15%-30% פחות ילדים ממה שנזמין.
אם החלטתם להזמין פיצות – הזמינו אותם לשעה אחת בדיוק אחרי שעת ההזמנה (10 דקות לפני ההפסקה בפועל – השליחים מאחרים קצת לפעמים). כאשר הפיצה מגיעה הכניסו אותה בשקט ומבלי שהילדים ישימו לב אם אפשר.
שימו לב – רשתות כמו "פיצה שמש", "פיצה כמעט חינם" ו"דודא לפיצה" מוכרים מגש בעלות 20-25 שקלים, ובבני ברק (ז'בוטינסקי 12) יש פיצריה שמוכרת מגש ב10 שקלים! בחלק מהרשתות שציינתי אין משלוח וצריך לסוע לסניף ולהביא את הפיצה.

נקניקיות – מקובל שכל ילד מקבל רק לחמניה אחת עם נקניקיה, אז תכינו ככמות המגיעים המשוערת עם קצת אקסטרא למקרה שילד ממש רוצה עוד או שלמישהו נפל על הרצפה והוא רוצה לחמניה חדשה. הורים בדרך כלל לא לוקחים לעצמם לחמניה עם נקניקיה.

פיתות – פיתות עם חומוס (חמוצים בנפרד!), שוקולד, גבינה – זה זול ומגניב! עד גיל 5 חצי פיתה לכל ילד אמור להספיק. מגיל 6 ומעלה אפשר להכין ככמות הילדים כפול 1.5. אפשר גם להכין הרבה יותר מאחר וזה ממש זול, בשביל הראש השקט שלכם.

חטיפים
ליום הולדת שגרתית עם כ30-40 ילדים 10 שקיות חטיף גדולות (או כמות השקולה לזה) אמורות להספיק.
אם אתם מתכוונים להגיש גם סוכריות גומי – קילו אחד אמור להספיק ליום הולדת שגרתית עם עד 40 ילדים.
אני מעודד אתכם מאוד להגיש גם ירקות חתוכים – עגבניות שרי, מלפפונים, גזר, גמבה.
שימו לב שיש חטיפים וממתקים שמוגדרים כמסוכנים לילדים קטנים בגילאים 0-3: מסטיקים, סוכריות קשות, פופקורן, ביסלי וכדומה – על אריזת החטיף לרוב יש אזהרה עם גילאים מומלצים.

שתיה
הרבה הרבה הרבה מים קרים – גם בחורף ובמיוחד אם זה קיץ וההופעה היא חיצונית. זה זול ומקסימום ישאר לכם עודף – אף פעם זה לא רע שיש מים בבית. בנוסף למים מקובל להוסיף פטל (מתרכיז) ואם בא לכם גם בקבוקי שתיה מתוקה. אפשר להוסיף טרופיות להפסקת האוכל.

את/ה יכול אם את/ה רוצה, כן. אפשר גם בהודעת טקסט, אני עונה על כל ההודעות מכל הלקוחות תוך 24 שעות לכל היותר (הרבה אמהות ואבות כותבים לי כל יום).

משלמים לי בסיום האירוע, במזומן, צ'ק, העברה בנקאית או בכרטיס אשראי עד 12 תשלומים ללא ריבית.
* צ'ק יש לכתוב לפקודת ירון פרזי, למועד פרעון מיידי.
* העברה בנקאית יש להעביר לבנק לאומי (10), סניף 676 (אור יהודה), חשבון 03206249 על שם ירון פרזי.

שאלות, וידואים, בירורים נוספים – תרגישו חופשי לפנות בוואטס אפ / בהודעת טקסט / במייל / טלפונית
[email protected] 0523399049

כי אני אוהב ימי הולדת מושלמים ואוהב לקוחות מרוצים. אני לא כזה קשוח במציאות, כשתכירו אותי תיווכחו בכך בעצמכם ;-).

לקוחות עסקיים - מסמכי עסק:

ט.ל.ח

סדנת קסמים במתנה!

כל שעליכם לעשות הוא למלא שם + כתובת מייל ולקבל גישה חינמית לסדנת הקסמים בוידאו למייל שמעביר קוסם בצורה מקצועית.
בזכות סדנה זו אתם וילדיכם תלמדו איך לעשות קסמים מדהימים ומרהיבים, ובחינם!

דילוג לתוכן